Dzień Edukacji Narodowej

18 października, 2016

Dzień Edukacji Narodowej  

pod hasłem: „Dziękuję – to dostrzeżenie czyjejś hojności, ciepła i dobroci, która sprawia, że warto żyć”

 

 

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.

Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich,

którzy są w potrzebie”

(Phil Bosmans)

 

14 października 2014 r. z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, odbyła się     w szkole uroczystość związana z podziękowaniami i życzeniami.  

 

W podzięce uczniowie koła humanistycznego przygotowali krótki profesjonalny występ artystyczny. Były m. in. wiersze, były piosenki, bo „Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce; za dar najpiękniejszy – za wielkie serce”. Po części artystycznej całe grono pedagogiczne i pracownicy szkoły otrzymali z rąk występujących symboliczne róże.

Na koniec zabrał głos Pan Dyrektor, przekazując życzenia od wójta gminy Kleszczewo – Sz. P. Bogdana Kemnitza i Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Oświaty Oraz Upowszechniania Kultury na Wsi.

Słowo WDZIĘCZNOŚĆ jest dla nas – nauczycieli i pracowników szkoły – bardzo ważne. W dniu dzisiejszym nabiera jeszcze większej mocy i znaczenia.  To dla nas ważny dzień. Inny od pozostałych. Dostarcza nam wiele radości i zadowolenia. To dzień, który wskazuje nam sens naszego działania.

Niech słowa św. Jana Pawła II będą motorem do dalszych naszych naszych działań, nie tylko w tym szczególnym dniu:

 

„W wychowaniu  chodzi o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, o to, żeby bardziej „był” a nie tylko więcej „miał”, ażeby umiał bardziej „być” nie tylko  z drugimi, ale         i dla drugich”.

M.W.

dsc_0009 dsc_0010 dsc_0011 dsc_0013 dsc_0014 dsc_0015 dsc_0016 dsc_0017 dsc_0018 dsc_0019 dsc_0020 dsc_0021 dsc_0022