Ferie w Publicznej Szkole Podstawowej w Ziminie

14 lutego, 2017

W czasie tegorocznych ferii zimowych, w drugim tygodniu ich trwania, zorganizowaliśmy w naszej szkole wiele zajęć dla naszych uczniów. Każdy zainteresowany miał możliwość m.in. podnoszenia sprawności fizycznej w czasie gier i zabaw ruchowych, doskonalenia umiejętności plastycznych, na temat na przykład obejrzanego filmu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia nawiązujące do obecnie trwającego karnawału. Uczniowie mieli możliwość poznania wszystkich ciekawostek dotyczących tego, jakże radosnego czasu- podczas przygotowanej projekcji z wykorzystaniem naszych nowych tablic multimedialnych. Po zapoznaniu się z historią karnawału, różnego rodzaju tańcami karnawałowymi, a zwłaszcza towarzyszącymi mu pięknymi, ozdobnymi strojami, każdy uczeń miał możliwość samodzielnego zaprojektowania i wykonania maski karnawałowej. Spod rąk uczniów wychodziły, niemalże mistrzowskie arcydzieła!.

Sporą atrakcją okazał się również wyjazd do kina w Poznaniu na premierowy fil pt: „Monster Truck”, oraz pozostawiający wiele niezapomnianych przeżyć wyjazd do Nick-u.

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Mamy nadzieję, że tegoroczne ferie okazały się dla naszych dzieci miło spędzonym czasem, w trakcie którego nikt nie narzekał na nudę, a nasza Szkoła była postrzegana nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, a czas w niej spędzony był dla każdego radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny.

                                                                                                              Karina Witkowska – Choma

DSC_0085 DSC_0086 DSC_0087 DSC_0088 DSC_0089 (2) DSC_0090 DSC_0092 DSC_0093 DSC_0094