I Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Ziminie

22 marca, 2014

21 marca w Szkole Podstawowej w Ziminie odbył się I Dzień Wiosny. Dzieci w tym dniu przyszły do szkoły bez książek, ale za to ubrane na kolorowo i z wiosennymi fryzurami na głowach i, co najważniejsze, z dobrymi humorami. Dobry humor dopisywał im przez cały czas pobytu w szkole, ponieważ dzień ten był wypełniony wiosennymi atrakcjami. Pierwszą z nich był konkurs plastyczny związany z nadchodzącą wiosną „Wiosno, ach to Ty”. Każda klasa również przedszkole i klasa „O”, musiała  wykonać, dowolna techniką, wiosenny plakat. Dzieci z tego zadania wywiązały się  bardzo dobrze i powstały  naprawdę piękne plakaty, które są ozdobą szkolnego holu.

Następnie uczniowie spędzili miło czas na świeżym powietrzu  przy ognisku, gdzie upiekli sobie kiełbaski i śpiewali wiosenne piosenki. Po zjedzeniu kiełbasek odbył się konkurs na najładniejszą i najbardziej pomysłową wiosenną fryzurę. Nauczyciele oceniający mieli nie lada problem z wybraniem tych najładniejszych, ponieważ do konkursu zgłosiło się bardzo dużo dzieci z bardzo różnymi i pomysłowymi fryzurami. Decyzją jury zostały wyróżnione wszystkie dzieci i wszystkie otrzymały nagrody.

I Dzień Wiosny nie mógłby się odbyć bez marzanny.  Dlatego też w naszej szkole prawie każda klasa przygotowała marzannę, również przedszkole i klasa „O”. Zostały one spalone, ku uciesze wszystkich dzieci, w ognisku. Spalenie  marzanny było ostatnią z wiosennych atrakcji i po jej zakończeniu uczniowie rozjechali się do domów.  Był to naprawdę udany dzień, dzieci były bardzo zadowolone, tym bardziej, że dopisała nam piękna pogoda i dobre humory.

                                  Magdalena Stolarz