Jak spędziliśmy tegoroczne ferie zimowe w Publicznej Szkole Podstawowej?

14 lutego, 2016

Harmonogram ferii zimowych w Publicznej Szkole Podstawowej w Ziminie  został przygotowany dla tych uczniów, którzy  z podczas ferii nie wyjeżdżają na zorganizowane formy wypoczynku zimowego i oczekują możliwości bezpłatnych, ciekawych, urozmaiconych sposobów spędzenia czasu wolnego.

 

Wszyscy uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem zajęć w czasie lekcji wychowawczych, informacje były też podane na stronie internetowej szkoły.

I tak w drugim tygodniu ferii odbywały się różnorodne zajęcia sportowe, między innymi:  mecze i turnieje tenisa stołowego, podchody, zabawy na śniegu,  mecze piłki nożnej.

Uczniowie oglądali też filmy edukacyjne, a po nich uczestniczyli w konkursach tematycznych. Wielkim powodzeniem cieszyły się zajęcia w nowoczesnej pracowni komputerowej. Niemałą atrakcją były też warsztaty kulinarne i pieczenie pizzy w szkolnej stołówce.

Wielu uczniów czynnie uczestniczyło w zajęciach matematycznych. Na zajęciach zręcznych rąk i kółka plastycznego uczniowie pod kierunkiem nauczycieli rozwijali swoje umiejętności artystyczne.

 

Hasło na ferie „FERIE ZIMOWE- SPOSOBEM NA NUDĘ!” odzwierciedlało atmosferę panującą w tym czasie w naszej placówce. Zajęcia dla naszych uczniów były prawdziwą ZIMOWĄ PRZYGODĄ.

 

M. W.