Kolejny grant dla naszej szkoły

27 września, 2015

W ubiegłym roku szkolnym pisaliśmy wniosek o dotację na realizację rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – „Książki naszych marzeń”.

 

I udało się!!! otrzymamy 1300 zł na zakup niezbędnych książek i lektur szkolnych o tematyce bliskiej uczniom. Celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Poprzez zakup książek nastąpi urozmaicenie realizacji programów nauczania,  a  uczniowie będą mieli większy wpływ na kształtowanie księgozbioru biblioteki szkolnej. Przy okazji będzie widoczna współpraca bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi oraz publicznymi bibliotekami pedagogicznymi.

 

Do grudnia 2015 r. czeka nas zatem sporo zmian w miejscu, do którego często lubimy przychodzić na przerwach czy po lekcjach. Będzie prawdziwy kącik czytelniczy, miejsce na to, by wziąć ciekawą książkę do ręki, usiąść wygodnie i rozczytać się w…. miejscach, do których nie dociera nikt, o których nie śniło się żadnym filozofom… Odbędzie się lekcja biblioteczna połączona z promocją książek zakupionych w ramach dotacji,  będzie wieczorek poetycki z udziałem naszych uczniów czytających poezję zakupioną w ramach dotacji, będzie  spotkanie z poetką….. Słowem – będzie się działo!!!

 

M. W.