Koniec intensywnych przygotowań do pierwszego spotkania koordynatorów projektu Erasmus + w naszej szkole…

15 listopada, 2015

Przez pięć dni roboczych (16-20.11.2015 r.) Publiczna Szkoła Podstawowa gościć będzie koordynatorów i dyrektorów krajów, z którymi będzie współpracować przez 2 lata w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE Erasmus + „Z matematyką za pan brat-wymiana doświadczeń w celu stworzenia i upowszechnienia innowacyjnego programu nauczania”.

W tym czasie goście z: z Węgier, Turcji i Włoch będą intensywnie uczestniczyć w pracach nad projektem, tworząc m.in. regulamin rekrutacji i narzędzia do promocji (stronę internetową), szczegółowy harmonogram spotkań i mobilności-wyjazdy za granicę. Wszystko po to, by podnieść poziom nauczania matematyki we wszystkich szkołach biorących udział w projekcie oraz kształtować umiejętności językowe uczniów i zwiększać kompetencje zawodowe nauczycieli.

Od dwóch miesięcy uczniowie z polskiej szkoły przygotowywali się do tej wizyty, tworząc m.in. prezentacje multimedialne dotyczące obyczajów i tradycji krajów partnerskich, przygotowując (różnymi technikami) prace w postaci: prac plastycznych, makiet czy najważniejszych zabytków wszystkich trzech krajów, z którymi będziemy współpracować, tworząc program nauczania matematyki.

 

 

pptx Włochy tradycje

pptx Węgry tradycje

pptx Tradycje w Turcji

pptx Polskie tradycje i obyczaje tlum

 

Oprócz wizyty gości w naszych skromnych progach, zwiedzą ni także Wielkopolskę, uczestnicząc m.in. w lekcji muzealnej w Rogalinie, Kórniku czy Koszutach. Będą też gośćmi w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego w Poznaniu, gdzie spotkają się z władzami oświaty województwa. Mamy nadzieję, że wizyta u nas będzie dla naszych Gości niezapomnianym przeżyciem, że wyjadą od nas z bagażem ciekawych doświadczeń…

M.W.