Kultura „żywego słowa” wciąż na topie….

14 grudnia, 2015

To już kolejny konkurs recytatorski w Publicznej Szkole Podstawowej w Ziminie. W dniu 9 grudnia 201 r. uczniowie z klas I-III i IV-VI przybyli na deklamację wybranych przez siebie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Połączył je temat „Jemy zdrowo”. Temat ten nie jest bez znaczenia, bowiem w naszej szkole niebawem kolejna innowacja związana właśnie z profilaktyką zdrowego żywienia.

 

Ale wróćmy do samego konkursu – śmiałków, którzy zmierzyli się z „żywym słowem” było tym razem czternaścioro. Walka była zacięta – tym bardziej, że to walka z samym sobą – o własny rozwój, o kształtowanie umiejętności wyrażania swoich myśli, o poprawną i imponującą modulację głosem…

Nikt z występujących nie zajął I miejsca, ale są kolejne, są też wyróżnienia; nie zdradzam nazwisk, gdyż to niespodzianka, którą ogłosi Gwiazdor podczas szkolnej wspólnej wigilii.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie. Niech on będzie zachętą do  dalszych zmagań recytatorskich, jest co kruszyć kopie, gdyż wiedza jest najlepszą zbroją i orężem młodego człowieka.

 

M. W.