Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Webinarium „Zasady finansowe programu Erasmus plus”

14 marca, 2016

W ramach realizacji międzynarodowego unijnego projektu „Erasmus plus” braliśmy udział

w dniu 11 marca 2016 r.

w Międzynarodowym Webinarium „Zasady finansowe programu Erasmus plus – współpraca szkół akcja 2

llkl

Szkolenie on-line zostało zorganizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, z którą współpracuje Publiczna Szkoła Podstawowa w Ziminie od ubiegłego roku. Obejmowało zagadnienia związane z kwestiami merytorycznymi projektu, jak również obsługą finansową tego przedsięwzięcia.
Dzięki takiej formie doskonalenia zawodowego, jest możliwa efektywna wymiana doświadczenia w pracy nad różnymi projektami, które realizowałam w różnych szkołach z trenerami z całej Polski.
——————————————————————————————–
Korzystając z okazji pragniemy poinformować, że już w kwietniu nasze cztery uczennice wraz z nauczycielami ze szkoły w ramach mobilności – zagranicznej wymiany uczniów – lecą na Węgry. Oprócz kształtowania umiejętności językowych, matematycznych i interkulturowych, będą poznawać kulturę i historię jednego z naszych partnerskich krajów. Zwiedzą m.in. Budapeszt, będą gośćmi w węgierskiej szkole w Tiszafured, popłyną kajakami, wejdą do SPA. Na szczegółowe relacje poczekamy troszkę, ale uczestnikom już dziś życzymy niezapomnianych wrażeń!
W październiku natomiast dwóch uczniów z nauczycielami poleci do drugiego z krajów partnerskich – do Włoch.

M. W.