Na Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych po raz pierwszy…

10 czerwca, 2015

Dzięki uprzejmości Pana Wójta – Bogdana Kemnitza – w dniu 9 czerwca 2015 r. uczniowie z koła humanistycznego z Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Ziminie, udali się do Warszawy. Tu, na Zamku Królewskim, w Arkadach Kubickiego, prezentowaliśmy nasz projekt, który realizowaliśmy dotąd na zajęciach pozalekcyjnych. W Sali Balowej zamku nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich uczestników, którzy dostali się na tę uroczystość, wśród nich – byliśmy my – jako jedna z 95 szkół prezentujących najlepszy i najciekawszy oraz najbardziej innowacyjny projekt edukacyjny.

projekt humanistyczny – prezentacja multimedialna

dyplom

Oprócz wystawy, którą przygotowaliśmy na temat historii zabytków naszej okolicy, którą badaliśmy przez cały rok szkolny 2014/2015, uczestniczyliśmy w działaniach „Wymarzone konstrukcje”, spotkaliśmy się z naszym mentorem projektu z Centrum Edukacji Obywatelskiej i otrzymaliśmy podziękowania i wyrazy uznania za tak dobry projekt ze strony Pana Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pani Agaty Pacewicz- viceprezes fundacji CEO. Nasz projekt zostanie umieszczony na stornie CEO jako przykład
„Dobrych praktyk”.


Korzystając z okazji, zwiedziliśmy również Stadion Narodowy…..
Pełni wrażeń wróciliśmy do domów z zadaniem od pani – co roku będziemy uczestniczyć w podobnych projektach, bo to świetna lekcja.

Uczniowie koła humanistycznego wraz z p. M. W.