Niezapomniane spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej w Ziminie

5 stycznia, 2015

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, inny niż co dzień….

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem.

Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowo narodzoną miłość… do tego wystarczy tylko wiara i nadzieja, a miłość przyjdzie sama…

Radosnych Świąt!

19 grudnia w naszej szkole pozostanie nam na długo w pamięci. Gwiazdor, worek pełen prezentów, jasełka, kolęda…. Ale od początku.

Z samego rana wszyscy zgromadzili się w swoich salach lekcyjnych, by usiąść do wspólnej wigilii.  Tradycyjnie był opłatek, życzenia świąteczne, a po nich zaproszenie Pana Dyrektora na wspólne jasełka.

W holu szkoły uczennice i uczniowie z kl. V wraz z Panią mgr Haliną Deptą wprowadzili nas i naszych rodziców w cudowną aurę świąt Bożego Narodzenia. Przybieżeli do naszej szkoły pastuszkowie z Betlejem, byli też mędrcy i królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, by złożyć pokłon Nowonarodzonemu  Jezusowi w ubogiej szopie. Jezus i Maryja wśród aniołków wtórowali przy dźwiękach melodii granej przez uczennicę –Weronikę Barczak. Zaprosili nas do wspólnego kolędowania.

Na koniec Rada Rodziców zamówiła specjalnie na tę okoliczność Gwiazdora, który do nas przybył wraz z elfami z dalekiej Laponii i przyniósł górę prezentów.

Koniec roku to również czas podsumowań, za dobre zachowanie, za dobre wyniki w nauce. W szkole zorganizowano w grudniu trzy konkursy: o tytuł mistrza ortografii, na najlepiej udekorowaną świątecznie klasę oraz na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Radości nie było końca.

W atmosferze pełnej życzliwej radości Pan Dyrektor przekazał całej społeczności szkolnej życzenia skierowane od Zarządu Stowarzyszenia.

M. W.