Po raz kolejny Artystyczny Kogel-Mogel w Publicznej Szkole Podstawowej, ale w nieco innym wydaniu…

3 lutego, 2015

Tym razem,  w dniu 2 lutego 2015 r., w gościnnym występie parafrazy baśni braci Grimm – „Jaś i Małgosia”.

Dnia 2 lutego w naszej szkole odwiedzili nas aktorzy grający w Teatrze Animacji. Przygotowali oni dla nas przedstawienie trwające godzinę lekcyjną o tematyce ,,Jaś i Małgosia”.  Występ ich nie do końca był wykonany na podstawie baśni braci Grimm. W tej sztuce dzieci spotkały czarownice, ale ona nie była prawdziwą wiedźmą, tylko pracownicą fabryki słodyczy, która przebrała się za nią, ponieważ chciała sprawdzić, czy dzieci są łakome i biorą nieswoje słodycze.

Jaś i Małgosia dostali nauczkę, a my ubawiliśmy się do łez. Mimo, że baśń ta jest była dla młodszych dzieci adresowana, to i starsi mieli się z czego pośmiać. W przedstawieniu tym pojawiło się dużo elementów muzycznych, które ubarwiły całość. Ponadto wystąpili tacy bohaterzy, jak: mama, która również była czarownicą oraz wilk, który występował także jako drwal oraz  muzyk, grający na instrumencie klawiszowym

Dowiedzieliśmy się ponadto, że w Teatrze Animacji reżyser zawsze układa tak scenariusz do danej sztuki, aby dzieci były po niej wesołe; sztuka ta musi się zawsze dobrze kończyć.

Wszystkim się bardzo podobało to wystąpienie aktorów. Czekamy na kolejne, ale to już po feriach zimowych!

Joanna Pietrzak, kl. 5

 


 

Dnia 02.02.2015r. w naszej szkole odbyło się „Spotkanie z kulturą”, podczas którego została przedstawiona baśń pt.”Jaś i Małgosia” o innym znaczeniu niż jest to w książce braci Grimm. Przedstawienie to było bardzo realistyczne, ponieważ wcieleni w role aktorzy wmieszali się w tłum. Małgosia w pewnym momencie  zbierała cukierki „z naszych ramion”, co bardzo zaciekawiło nas-dzieci.

Uważam, że przedstawienieto podobało się najbardziej młodszym dzieciom. Starsi natomiast byli troszeczkę znudzeni może dlatego, że znają już ją niemalże na pamięć:).

 

Wiktoria Wasiak, kl. V