Po raz kolejny lecimy do kraju partnerskiego…

24 września, 2016

 

erasmus

W ramach dwuletniej realizacji projektu „Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT” – wymiana doświadczeń w celu stworzenia, wykorzystania i upowszechnienia innowacyjnego programu nauczania” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ uczniowie wraz  z nauczycielami lecą tym razem  do Włoch.

t;

partnerska szkoła we Włoszech

Wybrani w procesie rekrutacji uczniowie: Szymon Sowiński i Kacper Żuraw wraz z opiekunami  będą reprezentować Publiczną Szkołę Podstawową z Zimina w szkołach partnerskich we Włoszech. To już kolejna mobilność realizowana dzięki realizacji projektu Erasmus+.

Podczas wizyty uczniowie też odwiedzą m.in. Wenecję, pałac Dożów, plac św. Marka, teatr włoski; będą w parku linowym, zobaczą kościół w Veronie.  Wreszcie – będą uczestniczyć w światowej promocji naszego projektu – w konferencji matematycznej w Veronie, którą specjalnie dla nas przygotował koordynator z Włoch – prof. Stefano Cobello.

Między 5 a 11 października uczniowie będą mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności matematycznych poprzez wykonywanie ćwiczeń z zakresu informatyki. Obecni na tym spotkaniu uczniowie z Turcji tworzyć będą zabawne zadania matematyczne w połączeniu z muzyką. Uczniowie z Węgier pokażą, jak można pracować na lekcjach matematyki, łącząc ją ze sportem, a Włosi z kolei udowodnią, że matematyka jest ważna w nauce robotyki i układaniu klocków z lego.

Poza tym dzieci będą mogły poznać kulturę i historię Włoch, konwersować w języku angielskim ze swymi kolegami zza granicy i  wspólnie realizować wyznaczone w projekcie zadania matematyczne w szkołach: w Veronie,  Fumane i Bardolino. Tam czekać na nich będą dzieci z niezwykłym, specjalnie przygotowanym na tę okoliczność, koncertem….

 

Wierzymy, że czas spędzony w Veronie będzie pełen niezapomnianych i niesamowitych wrażeń!

 

 

M .W.