„Przecinek i kropka’ – świetnym sposobem na wciągnięcie dzieci w magiczny świat książek…

10 stycznia, 2016

W ramach jednego z priorytetów Kuratorium Oświaty w Poznaniu 15 grudnia 2015 r. w Publicznej  Szkole Podstawowej w Ziminie odbyły się warsztaty czytelnicze. Ich celem była wędrówka dzieci po tajemnym labiryncie półek z książkami.

Na tę okoliczność zostali zaproszeni uczniowie ze szkół w całej gminie.  Byli uczniowie z Tulec i z Kleszczewa oraz dzieci ze szkoły podstawowej       z Murzynowa Kościelnego wraz ze swymi opiekunami.

 

 

 

 

Warsztaty były korelacją treści przedmiotowych z: języka polskiego, plastyki oraz historii. Mówiono podczas nich m.in. o historii książki i druku, rozmawiano  ulubionych bohaterach literackich, wymieniano poglądy na temat ulubionych książek, które czytają młode pokolenia…

Uczniowie ze szkoły z Zimina, uczęszczający na zajęcia dodatkowe koła humanistycznego,  zaprosili do wspólnej przygody i odkrywania magicznego świata książek – wprowadzili uczestników warsztatów w tajemnice, które kryją w sobie książki.

Poprzez taką formę zajęć dzieci uczestniczą w niesamowitych przygodach, podróżują w czasie i przestrzeni, dowiadują się, jak żyli nasi przodkowie, jak wyglądają inne odległe państwa!  Na koniec każde dziecko o trzymało pamiątkowy dyplom. Prowadzący – pani Monika i Pan Przemek – życzyli uczestnikom samych wspaniałych przeżyć i przygód z książkami, zapraszając wszystkich do nas za rok i mówiąc, że zawsze będą tu mile widziani!

M.W.