Relacja z Drzwi Otwartych

29 marca, 2015

Baw się i ucz razem z nami, czyli…

W sobotę, tj. 28 marca 2015 r.  Publiczna Szkoła Podstawowa w Ziminie była otwarta dla wszystkich. O godz. 09.00 Pan Dyrektor – mgr Przemysław Hęćka – rozpoczął oficjalnie Drzwi Otwarte. Następnie zaproszone panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ze Swarzędza odbywały konsultacje indywidualne z zainteresowanymi rodzicami na temat m.in. gotowości szkolnej przedszkolaczków.

Podczas spotkania goście obejrzeli krótki program muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV i Vi. Po programie rodzice mogli zwiedzić szkołę, zapoznając się z całą ofertą, jaką nasza placówka dysponuje i do której zachęca. Dzieci natomiast pod opieką nauczycieli i uczniów klas starszych wzięły udział w wielu atrakcjach.

Od godz. 10.00 odbywały się różne zajęcia, m. in.  matematyka na wesoło, język angielski z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zabawy dla najmłodszych z wykorzystaniem chusty Klanzy czy zajęcia plastyczne. W przedszkolu zostały zaprezentowane metody pracy z najmłodszymi z wykorzystaniem metody Weroniki Shorbone i metody Dobrego Startu. W sali gimnastycznej były prowadzone pokazy eksperymenty fizyczne w mobilnym planetarium.  Jednocześnie można było popatrzeć na pokazy szermierki i samemu wziąć udział w tej rywalizacji. W holu przez cały czas trwania Drzwi Otwartych przedstawiana była prezentacja oferty edukacyjnej szkoły. Prezentację tę w formie multimedialnej przygotowali na tę okoliczność uczniowie koła humanistycznego.

Wszystkim uczestnikom tego dnia podobała się jego organizacja. Korzystając z okazji pragniemy podziękować Radzie Rodziców przy PSP w Ziminie za pomoc w organizacji tego dnia i pyszny poczęstunek, firmie Astrolab i oraz firmie, która wykonała pokaz szermierki.

„Drzwi otwarte” to dla rodziców okazja do poznania szkoły oraz spotkania z dyrekcją i nauczycielami. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za zainteresowanie naszą szkołą.

 

M. W.