Robimy sałatkę owocową

7 listopada, 2016

Pierwszy tydzień listopada w naszej klasie był owocowo – warzywny. Na zajęciach uczniowie porównywali kształty i wielkości owoców oraz warzyw. Za pomocą smaku i dotyku rozpoznawali i nazywali je. Dużo rozmawialiśmy o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ciała i umysłu. Pierwszaki poznały także zasady zdrowego odżywiania, uczyły się zasad higieny i dbania o własne zdrowie.

W ramach realizacji tematu „Pstrokate sałatki” uczniowie klasy I własnoręcznie przygotowali pyszną, witaminową sałatkę. W dniu 4 listopada dzieci przyszły do szkoły wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, nóż,  fartuszek no i oczywiście kolorowe, pachnące owoce. Były jabłka, gruszki, banany,  śliwki, winogrono, pomarańcze, banany, kiwi, mandarynki …

Wspólne przyrządzanie, a następnie degustacja zdrowej i pysznej sałatki sprawiła dzieciom wiele radości. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! Nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie.
Po takich zajęciach dzieci na pewno zapamiętają, że to co zdrowe może być również bardzo smaczne.

 

 

Katarzyna Piechowiak

szkola-019 szkola-020 szkola-021 szkola-022 szkola-023 szkola-024 szkola-025 szkola-026 szkola-027 szkola-028