SPRAWOZDANIE Z AKCJI ,,DAR SERCA”

3 stycznia, 2017

„ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym

dzieli się z innymi”.

 

 Jan Paweł II 

 

 

 

15 grudnia 2016 w naszej szkole gościliśmy michalitke Siostre Dawide Ryll, ze Zgromadzenia zakonnego Sióstr św. Michała Archanioła w Przemyślu. Wizyta Siostry Dawidy związana była z akcją dobroczynną, do której przystąpiła nasza szkoła „Dar Serca”.

Zgromadzenie Sióstr prowadzi katolicką świetlice profilaktyczno – wychowawczą „Oratorium”, której celem jest niesienie pomocy dzieciom, oraz wspieranie rodzin w sprawowaniu jej podstawowych funkcji.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Siostra Dawida opowiadała nam o swojej działalności- przekazując tym samym wiele cennych informacji. W spotkaniu brała udział cała szkoła, dzieci z zerówki oraz przedszkola.

My jako szkoła, a przede wszystkim nasi uczniowie, ich rodzice, nauczyciele podarowaliśmy wszystko to, co może ułatwić potrzebującym lepszy byt, ale również to, co jest wzniosłe, istotne i ważne – Nadzieje i Wiare, że nie są pozostawieni sami sobie.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bardziej na duchu podnoszą dobre słowa, uczynki, i My jako cała społeczność szkolna jesteśmy dumni, że mogliśmy włączyć się do tak pięknej akcji, jaką jest „Dar Serca”

 

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy!!

 

                                                                        Karina Witkowska – Choma

dsc03664 dsc03665 dsc03667 dsc03669 dsc03670 dsc03671 dsc03672 dsc03676 dsc03691 dsc03693