Szkolny Dzień Babci i Dziadka

6 lutego, 2015

W dniu 23 stycznia br. w naszej szkole, obywała się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy, począwszy od najmłodszych przedszkolaków,  aż po najstarszych uczniów,  pod opieką wychowawców, przygotowywali się do tego dnia przez kilka tygodni.

Trzeba było zadbać o godną oprawę tej uroczystej chwili: zaplanować  i wykonać upominki, wyćwiczyć układy taneczne, wyuczyć tekstów literackich i piosenek, a nawet… napisać okolicznościowe wiersze. Tak, tak, to nie pomyłka- niektórzy uczniowie pisali specjalnie dla swoich Dziadków wiersze. Pisali o tym, jak wiele zawdzięczają swoim Babciom i Dziadkom, jak bardzo ich kochają i jak bardzo cieszą się, gdy mogą być blisko nich. Radość i wzruszenie było ogólne. Uczucia te widać było zarówno na twarzach gości, jak i szkolnych gospodarzy. Choć w przypadku tych drugich, a zwłaszcza najmłodszych, dominowała aktorska trema. Wszyscy jednak dzielnie ją zwalczyli i w decydującym momencie zaprezentowali się wspaniale. Brawa były ogromne! Po występach uczniów, dyrektor szkoły pan mgr Przemysław Hęćka, złożył miłym gościom serdeczne życzenia: zdrowia i wszelkiej pomyślności. Podziękował również wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości. Ostatnim punktem programu w tym miłym dla nas dniu, był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, pod przewodnictwem pań ze szkolnej Rady Rodziców.
Za całość odpowiedzialna była mgr Dorota Urbańczyk.

Tak duże przedsięwzięcie nie mogłoby jednak się odbyć, gdyby nie zgodna współpraca wszystkich: uczniów i ich rodziców, całego grona pracowników, a także społecznych sympatyków zimińskiej szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości, jeszcze raz bardzo dziękujemy,

a   Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy jeszcze raz: 100-… 200- lat, w doskonałej kondycji zdrowotnej …i do zobaczenia ponownie w naszych szkolnych progach !