Szlachetna Paczka 2018

20 listopada, 2018

Poniżej przedstawiamy opis rodziny, którą pragniemy wspomóc w akcji Szlachetna Paczka.

Pani Zofia (44 l.) samotnie wychowuje córkę Carmen (14 l.)

Rodzina nie miała łatwo od samego początku. Kobieta pomogła kiedyś przyjaciołom, biorąc na siebie kredyt jako żyrant, a teraz ponosi tego konsekwencje. Do tego ojciec Carmen utrzymuje z nimi kontakt tylko sporadycznie i nie płaci alimentów. Córka pani Zofii boryka się z wieloma chorobami, wymaga stałej opieki lekarskiej oraz przyjmuje bardzo drogie leki.
Rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia za pracę pani Zofii i świadczeń socjalnych na córkę (razem 2183 zł). Po odliczeniu wszystkich wydatków, na mieszkanie i leki zostaje na życie około 106 zł na osobę. Rodzina mimo przeciwności ma wiele chęci do działania. Są dla siebie wsparciem. Carmen posiada talent malarski, który cały czas rozwija. Bierze udział w różnych konkursach. Lubi też śpiewać. Pani Zofia w pracy służy pomocą innym rodzinom. Zaraziła też chęcią do pomagania swoją córkę, która od młodości chętnie wspiera potrzebujących, działając w licznych wolontariatach. Obie kobiety są bardzo kontaktowe oraz potrafią zarażać swoją radością i chęcią do życia. Rodzinie bardzo potrzebna jest żywność, ponieważ często muszą wybierać pomiędzy zakupem leków, a jedzeniem. Carmen byłaby też bardzo wdzięczna za ubrania, ponieważ wyrosła już z obecnie posiadanych. Pani Zofia ucieszyłaby się lodówki, ich stare urządzenie już nie utrzymuje odpowiedniej temperatury oraz przecieka.

– Odzież: spodnie rozmiar 38 oraz 46 i tylko NOWE lub w idealnym stanie – nie chcemy obdarowywać starymi, zużytymi ubraniami
– Buty rozm. 38
– Przybory szkolne.

Wszystkich, którzy chcą pomóc prosimy o wsparcie w postaci żywności trwałej, chemii gospodarczej lub odzieży. Za okazaną pomoc i wielkie serce w imieniu potrzebującej rodziny serdecznie dziękujemy.

Akcja potrwa do 5 grudnia 2018.

Samorząd Uczniowski