Teatralna opowieść o Papieżu – „Kawiarniane wspomnienia”

29 maja, 2015

Dzień Papieski uczciliśmy w naszej szkole w dn. 26 maja 2015 r. Uczniowie klasy IV oraz koła humanistycznego przygotowali na tę okoliczność montaż słowno-muzyczny poświęcony Naszemu Wielkiemu Rodakowi – Papieżowi.

Przedstawienie to  przybliżyło nam postać naszego wielkiego Rodaka. Przedstawienie, z racji wykorzystanych w nim tekstów z papieskiego nauczania, było skierowane do całej społeczności szkolnej. Zaproszeni zostali zatem: Pan Dyrektor, Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Oświaty Oraz Upowszechniania Kultury Na Wsi, Rada Rodziców, nauczyciele oraz pozostali uczniowie naszej placówki.  Dla każdego z nas była to kolejna okazja do tego, aby „dotknąć” nauczania Jana Pawła II. W kawiarni zasiadła i opowiadała o Papieżu klasa IV. Nasza polonistka  zadbała o „resztę” – ruch sceniczny, dekorację, scenariusz, oprawę muzyczną, a chłopcy z koła humanistycznego – przygotowali prezentację multimedialną z doborem tekstów i filmów.

W pięknej kameralnej atmosferze wspominaliśmy postać Świętego, zajadając się przygotowanymi specjalnie kremówkami papieskimi serwowanymi przez szefową kawiarni,  zasponsorowanymi przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Przy tej okazji była możliwość rozdania nagród książkowych i dyplomików również ufundowanych przez RR. Uczniowie wzięli bowiem udział w szkolnym konkursie poetyckim i pisali wiesze o Papieżu. Wszystkie znajdują się w naszym „Kąciku poetyckim” na stronie internetowej. Laureatami tego konkursu zostały:

I –miejsce – Maja Sikacz, kl. 6

II miejsce – Alicja Wojkiewicz, kl. 5

II miejsce – Martyna Kubiak, kl. 6

Warto dodać, że jury w tym konkursie stanowiły dzieci, głosowały (jak na prawdziwych wyborach).

 

M. W.