„W indiańskiej wiosce”

10 marca, 2015

Jednym z miłych wspomnień z minionych ferii zimowych jest czas pobytu w „indiańskiej wiosce”. Pod takim tytułem odbywały się warsztaty twórcze prowadzone przez panie: Dorotę Urbańczyk i Aleksandrę Siwek. Uczestniczyło w nich 11 dzieci z klas I- VI. Udział deklarowało dwukrotnie więcej dzieci, jednak panujące infekcje pokrzyżowały plany.

Zabawy twórcze wciągnęły wszystkich uczestników, którzy przy pomocy kolegów zdobili sobie twarze, a potem już  samodzielnie, przygotowywali indiańskie ozdoby, totemy i scenerię indiańskiej wioski. Przy pomocy kolorowych piór, koralików, kawałków skór, rzemyków i tasiemek, powstawały niepowtarzalne elementy indiańskich strojów. Malowane kamienie, kawałki kory i drewna stanowiły podstawę do tworzenia własnych totemów. Bukiety ziół zawieszone na „drzewie mądrości” i świeczniki wykonane z gałęzie, szyszek i in. naturalnych elementów przyrodniczych stwarzały niepowtarzalny nastrój. Twórczości plastyczno- technicznej towarzyszyły rytmy melodii indiańskich .

Wspaniała słoneczna pogoda umożliwiła wyjście poza budynek szkoły i zorganizowanie indiańskich podchodów, w czasie których uczestnicy podzieleni na dwie grupy ukrywali się i tropili nawzajem.

Minęły ferie . Pozostały zdjęcia i wesołe wspomnienia.