W naszej szkole zawitała wiosna

20 marca, 2015

Dzięki dniu wiosny w naszej szkole zrobiło się kolorowo a promyki wiosennego słońca obudziły całą zimińską przyrodę..

Ten piękny dzień zaczął się od rozstrzygnięcia konkursu na „Najładniejszą wiosenną fotografię” , który zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką Pani mgr Estery Smolarek. III miejsce w konkursie zajęła Martyna Kubiak, II miejsce -Bartek Borowczyk a I miejsce zdobyła Asia Pietrzak.

Wspólne świętowanie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny zaczęło się od zaśpiewania piosenki pt: „ Wiosna” w wykonaniu wszystkich uczniów i przedszkolaczków z naszej szkoły. Później najmłodsi zaśpiewali piękną piosenki o wiośnie. Każdy zespół klasowy, zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez Panią mgr Aleksandrę Siwak, zaprezentował na tę okoliczność pracę: klasa I zaprezentowała nam piękne wiosenne kwiaty i zaśpiewała piosenkę. Klasa II przedstawiła nam cudowne wiosenne fryzury. Klasa III natomiast namalowała plakat przedstawiający wiosnę. Klasa IV przedstawiła nam ekologiczną kolekcję mody. Klasa V przygotowała pytania uczniom na temat wiosny. Za dobrą odpowiedź uczeń otrzymywał jabłko. Klasa VI zrobiła dwie marzanny, które następnie miały być utopione-symbol nadchodzącej wiosny. Po zaprezentowaniu się wszystkich klas wszyscy wybrali się na spacer, aby utopić „pannę” i pożegnać zimę.

Każdy uczeń po tak spędzonym dniu był uśmiechnięty i szczęśliwy, a niektórzy jeszcze podziwiali niesamowite zjawisko zaćmienie słońca.

Martyna Kubiak, kl. VI