W ramach edukacji czytelniczej i jednego z priorytetu Kuratorium Oświaty na rok szkolny 2015/2016 udaliśmy się do Kleszczewa…

18 października, 2015

„Książki są super” – powiedziały przedszkolaczki po swej wizycie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kleszczewie, a więc Ew najstarszej w okolicy placówce, która działa od 1949 roku.

W dn. 9 października 2015 r. oddział „O” z opiekunem udał się na wycieczkę do Kleszczewa. Tam czekały na nich dwie atrakcje.  Jedną z nich było magiczne miejsce z książkami …

Około południa zeszli oni po wąskich schodach, by ujrzeć na własne oczy złożoną z 25 tys. woluminów bibliotekę pedagogiczną, o której słyszeli na zajęciach niejednokrotnie. Z zaciekawieniem dzieci słuchały opowieści pani bibliotekarki o tym, jak działa biblioteka, o historii książki, katalogowaniu książek, oglądały przeróżne encyklopedie i albumy, zobaczyły lektury szkolne i bajki dla najmłodszych. Nie mogły uwierzyć, że w jednym miejscu może być aż tyle regałów z tyloma książkami. Wszystkie dzieci postanowiły jak najszybciej nauczyć się czytać, by móc poznać wszystkie zapisane w księgach historie i, co najważniejsze, obiecały, że zawsze będą szanować książki.

Korzystając z okazji pragniemy bardzo gorąco podziękować Dyrekcji biblioteki za umożliwienie nam wejścia i obejrzenia placówki od wewnątrz w to mroźne październikowe południe.

M. W.