Wieczór poezji „Przypowieść o człowieku” w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczewie

25 lutego, 2016

W piątkowy, zimowy wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kleszczewie odbył się wieczór poezji

„ Przypowieść o człowieku”.  

Spotkanie to dotyczyło promocji kolejnej książki Pani Moniki „Źródło”, a prowadziła je grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ziminie.

 

Relacja:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1002104019870129.1073741888.135301453217061&type=3
Niezapomniany dla wielu 19 lutego 2016 roku…

Wieczór otworzył  Pan Maciej Frąckowiak – kierownik GOKiS-u w Kleszczewie, który przywitał wszystkich, szczególnie bohaterów tego wieczoru. W miły, poetycki nastrój wprowadzili swoim graniem przybyłych gości artyści: Kinga Barczak, Jakub Barczak i Tomasz Karpowicz, którzy przygotowali na tę okoliczność oprawę muzyczną.  Następna część  wieczoru dotyczyła poezji Pani Moniki Więckowskiej.  Czytane były zatem utwory z pierwszego, drugiego i trzeciego tomiku. Poezja, wrażliwość twórców oraz artyzm wygłaszania wierszy zrobiły na publiczności duże wrażenie. Taka poetycko -muzyczna forma spotkania wszystkim przybyłym uczestnikom przypadła do gustu. Pięknie zagrane utwory zapadną słuchaczom na długo w pamięci.

 

Ogromne podziękowania należą się Panu Maciejowi Frąckowiakowi za umożliwienie uczniom z Publicznej Szkoły Podstawowej z Zimina występu na „prawdziwej scenie”.

Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować moim uczniom, bez których ten wieczór nie odbyłby się. Są to; Kinga Barczak, Karina Nowicka, Martyna Malusi, Kacper Żuraw i Tomasz Karpowicz. Serdeczne podziękowania ślę też w kierunku Szanownych Rodziców: Pani Renaty i Pana Krzysztofa Barczaków, Pana Krzysztofa Malusi, Pana Krzysztofa Nowickiego oraz Pani Agnieszki – Babci Kacpra Żuraw.

Warto dodać, że uczniowie idą w ślady za swoją Panią, już powstają ostatnie wiersze, które znajdą się w debiutanckim tomiku poezji ucznia – Kacpra Żuraw,  uczennica – Alicja Jóźwiak również ma pokaźny zbiór liryków. Ale o tym w osobnym artykule z wielką przyjemnością opowiemy Państwu…

 

Dziś już zapraszamy na kolejny nasz występ w Ośrodku Kultury, tym razem będzie to opowieść o Stanisławie Kuśnierkiewiczu, o którym nie możemy zapomnieć w kontekście historii  naszej szkoły….

M. W.