Wieczór poezji w naszej szkole to już tradycja….

20 kwietnia, 2017

Po raz kolejny uczniowie koła humanistycznego wystąpili na deskach szkolnych, by uczcić Międzynarodowy Dzień Poezji.

 

W dniu 30 marca 2016 r. o godz. 19:00 uczniowie koła humanistycznego zaprezentowali w wiersze swoich ulubionych poetów. Poprzez muzykę w wykonaniu Jakuba Barczaka i Kingi Barczak uczniowie docierali w głąb poezji, która przenika nasze życie, czyniąc je bardziej wartościowym. Aby móc powiedzieć za Anną Kamieńską: „Odnajdujemy z poezji coś z prawdy własnego serca”  trzeba z nimi obcować już od najmłodszych lat. Stąd na nasz wieczór zaprosiliśmy laureatów konkursu „Brzechwa-dzieciom” – uczniów kl. 3, aby zaprezentowali wiersze swoich ulubionych poetów.

 

Nasze spotkanie było zagłębieniem w świat sztuki słowa, prawdziwą nauką wrażliwości, szczerości, prostoty, zaciekawienia i podziwu dla świata, który w swoich lirykach opisywali m.in. ks. Jan Twardowski, Adam Mickiewicz, Maria Konopnicka czy Jan Kochanowski.

Oprócz wierszy mogliśmy podziwiać kolejne nasze „wypociny” w postaci „Antologii prozy dziecięcej”.  Warto dodać, że uczniowie pod okiem polonistki, wydali już trzy części „Antologii poezji dziecięcej”. W tym roku, z okazji 100. rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza, dzieci z koła humanistycznego wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Białych Piór i teksty będące parafrazą wielkiego pisarza noblisty umieściliśmy w I zbiorze prozatorskim.

Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować Wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji tego wieczorku, a moim uczniom – pragnę życzyć jeszcze wielu tak dobrych występów.

 

 M.W.

Obraz 001 Obraz 002 Obraz 003 Obraz 004 Obraz 005 Obraz 006 Obraz 007 Obraz 008