Wieczór poezji w naszej szkole to już tradycja….

17 marca, 2016

Po raz kolejny uczniowie koła humanistycznego wystąpili na deskach szkolnych, by uczcić Międzynarodowy Dzień Poezji.

 

W dniu 16 marca 2016 r. o godz. 18:00 uczniowie koła humanistycznego zaprezentowali w nietypowy sposób twórczość księdza Jana Twardowskiego. Poprzez muzykę w wykonaniu Jakuba Barczaka i chórku szkolnego uczniowie docierali w głąb poezji, która przenika nasze życie, czyniąc je bardziej wartościowym. Tego wieczoru przyświecało nam motto: „Kochać człowieka, by zdążyć do Boga”.  

Nasze spotkanie było zagłębieniem w jego poezję, bo wiersz pisze ks. Twardowski podobnie jak wiara, oczyszcza człowieka. Obcując z poezją, człowiek, chcąc nie chcąc, staje się coraz czystszy w swoich ludzkich działaniach. Nasze spotkanie było również nauką wrażliwości, szczerości, prostoty, zaciekawienia i podziwu dla świata, który w swoich lirykach opisywał Jan Twardowski.

 Oprócz wierszy księdza-poety usłyszeliśmy także liryki napisane specjalnie na tę okoliczność rzez naszych uczniów. Kacper Żuraw, Martyna Malusi, Nicola Malusi i Izabela Majchrzycka otrzymali z tego tytułu wyróżnienie i nagrody książkowe.

W aurze świec i melodii wydobywających się z gitary okazji odbyło się też podsumowanie konkursu plastycznego na ilustrację do wierszy Jana Twardowskiego. I miejsce zajął Jakub Barczak, II – Karina Nowicka i Kacper Żuraw, a II przypadło Darii Bartkowiak. Wszystkie prace, zarówno plastyczne, jak i literackie, zdobią do dziś nasze szkolne korytarze. Wiersze ks. Jana „zaświeciły jak gwiazdy na niebie oświetlające nam w ciemną noc drogę do nieba” – tak recytowała Julia Łukowska.

Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować Zarządowi Stowarzyszenia, Radzie Rodziców, ks. Stanisławowi oraz Rodzicom i Babciom za pomoc w organizacji tego wieczorku, a moim uczniom – Martynie, Nicoli, Izabeli, Kindze, Jakobom, Julii, Oli, Ali, Wiktorii, Asi życzyć jeszcze wielu tak wspaniałych występów.

 M.W.

Poniżej nasza kolejna „Antologia wierszu uczniowskich”: 

antologia część 3 wiersze o ks. J. Twardowskim


2016-03-16 18.45.19 (1)  
2016-03-16 18.45.19 (1)