Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015

2 lipca, 2015

26 czerwca 2015r. cała brać uczniowska Publicznej Szkoły Podstawowej w Ziminie oraz ich rodzice zebrali się na boisku szkolnym , by zakończyć kolejny rok szkolny .

Uroczystość rozpoczęła klasa szósta, która na tę okoliczność przygotowała część artystyczną. W recytowanych wierszach i piosenkach wspominała lata spędzone w murach swej szkoły, dobre i złe chwile. Dziękowała nauczycielom za trud włożony w ich edukację.

W dalszej części uroczystości z rąk Pana Wójta Bogdana Kemnitza  i Dyrektora Szkoły Przemysława Hęćki wręczane  były uczniom klasy szóstej świadectwa  ukończenia szkoły, a uczniom z pozostałych klas świadectwa z wyróżnieniem , wręczono im również nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców.  Pan Wójt wręczył  nagrodę dla najlepszego absolwenta, którą otrzymała Dominika Karolczak.

W br. Publiczną Szkołę Podstawową w Ziminie ukończyli: Weronika Barczak, Bartosz Borowczyk, Kacper Ignaszak, Mikołaj Kaczmarek, Dominika Karolczak,  Ewelin Kniat,  Martyna Kubiak,  Amelia Rozmiarek,  Maja Sikacz, Kacper Stefaniak,  Martyna Śron,  Maria Karolina Wojkiewicz.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali :

klasa VI: Dominika Karolczak, Kacper Ignaszak, Bartosz Borowczyk, Martyna Kubiak, Maria Karolina Wojkiewicz,

Klasa V:  Joanna Pietrzak, Alicja Wojkiewicz, Julia Łukowska,

Klasa IV:  Martyna Malusi, Kacper Żuraw, Kinga Barczak

 

Na apelu nagradzano również uczniów za udział w konkursach , które organizowane były w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie klas I – III  od kilku lat biorą udział w programie „Ratujemy i uczymy się ratować” , podsumowaniem tego projektu, było wręczenie im pierwszych podręcznych apteczek.

W dalszej części uroczystości uczniowie udali się do klas, gdzie wręczone zostały świadectwa pozostałym uczniom . Następnie życząc sobie bezpiecznych , spokojnych wakacji  wszyscy pożegnali się i udali  do domów.

Mariola Melewska