Jasełka

19 grudnia, 2013

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia, w szkole w Ziminie, zebrali się zaproszeni rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego i grupy „0”, oczekując na przedstawienie jasełkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali swoje role przeplatane kolędami. Było pięknie, wzruszająco i rodzinnie.

jasełka

Na koniec dzieci zaprezentowały również układ choreograficzny do piosenki „Ulica śnieżynkowa”. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem pani Magdaleny Urbańskiej, pani Małgorzaty Ruszały oraz pani Ewy Lesińskiej.  Po zakończonym przedstawieniu wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek.

Następnego dnia z rana dzieci zaprezentowały swoje przedstawienie wszystkim uczniom oraz gronu pedagogicznemu. Występ dzieci został doceniony przez starszych kolegów owacjami na stojąco.  Chwilę później zawitał do nas niezwykły gość – Gwiazdor z workiem pełnym upominków dla wszystkich uczniów.

wizyta gwiazdora

Jednak zanim każda klasa otrzymała słodycze, musiała wcześniej wkupić się w łaski Gościa wierszykiem świątecznym, pastorałką lub kolędą. Następnie każda klasa udała się na klasową wigilię w swoim gronie. Atmosfera w szkole była prawdziwie świąteczna .