MATMA DO KWADRATU – c.d.

4 marca, 2024

Uczestnicy projektu Matma 2 wzięli udział w spotkaniu 2 lutego 2024 roku, które miało miejsce tym razem w malowniczym Toruniu. Podczas tego wyjątkowego spotkania, Pan Robert Baca dzielił się z uczniami entuzjazmem i zaangażowaniem, opowiadając o swojej pasji do matematyki oraz mobilizując ich do intensywnej pracy przed nadchodzącym egzaminem ósmoklasisty. Młodzież otrzymała cenne wskazówki dotyczące radzenia sobie z prokrastynacją, zmęczeniem i rozpraszaczami, a także jak efektywnie wykorzystać czas do egzaminu.

Spotkanie zakończyło się radośnie i tanecznie, gdy uczestnicy projektu razem z prowadzącym zatańczyli belgijkę. Toruń, to piękne miasto, które warto poznać. Spacerując po urokliwym Rynku Staromiejskim, podziwialiśmy pomnik Mikołaja Kopernika, odwiedziliśmy kościół św. Jana, Zamek Krzyżacki oraz Krzywą Wieżę. Nie mogliśmy opuścić miasta bez spróbowania toruńskich pierników. Wycieczkę zakończyliśmy na Bulwarze Filadelfijskim, delektując się widokiem rzeki Wisły. To niezapomniane doświadczenie, które z pewnością zostanie w naszej pamięci.

MATMA DO KWADRATU – rozpoczęcie

W roku szkolnym 2023/ 2024 czworo uczniów klasy VII zdecydowało się wziąć udział w projekcie Matma2, który finansuje Bank Gospodarstwa Krajowego oraz fundacja Empiria i Wiedza.

Projekt ma na celu wesprzeć uczniów w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

Uczniowie od października do maja będą uczestniczyć  raz w tygodniu w lekcjach online, które poprowadzi doświadczony nauczyciel matematyki Pan Robert Baca. Systematyczne powtórki, rozwiązywane testy i inne aktywności z pewnością pomogą dobrze przygotować się do egzaminu.

Spotkanie inaugurujące tegoroczną edycję projektu odbyło się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Uczniowie mogli poznać osobiście nauczyciela prowadzącego zajęcia oraz poznać innych uczestników.  

W czasie wolnym spacerowaliśmy po wrocławskiej starówce oraz podziwialiśmy miasto ze Sky Tower. Przeszklony Punkt Widokowy znajduje się na przedostatnim, czyli 49 piętrze wieży i pozwala podziwiać krajobraz około 200 metrów nad ziemią. Jest on od lat jedną z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Doskonale widać z niego zachodnią i północną część miasta, ale nie tylko. Widać stąd także górę Ślężę!