MATMA DO KWADRATU

26 października, 2023

W roku szkolnym 2023/ 2024 czworo uczniów klasy VII zdecydowało się wziąć udział w projekcie Matma2, który finansuje Bank Gospodarstwa Krajowego oraz fundacja Empiria i Wiedza.

Projekt ma na celu wesprzeć uczniów w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

Uczniowie od października do maja będą uczestniczyć  raz w tygodniu w lekcjach online, które poprowadzi doświadczony nauczyciel matematyki Pan Robert Baca. Systematyczne powtórki, rozwiązywane testy i inne aktywności z pewnością pomogą dobrze przygotować się do egzaminu.

Spotkanie inaugurujące tegoroczną edycję projektu odbyło się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Uczniowie mogli poznać osobiście nauczyciela prowadzącego zajęcia oraz poznać innych uczestników.  

W czasie wolnym spacerowaliśmy po wrocławskiej starówce oraz podziwialiśmy miasto ze Sky Tower. Przeszklony Punkt Widokowy znajduje się na przedostatnim, czyli 49 piętrze wieży i pozwala podziwiać krajobraz około 200 metrów nad ziemią. Jest on od lat jedną z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Doskonale widać z niego zachodnią i północną część miasta, ale nie tylko. Widać stąd także górę Ślężę!