KONKURS EKOLOGICZNY – DZIECIAKI TWORZĄ ŚMIECIAKI

13 grudnia, 2016

Praca naszych uczennic Kingi Barczak, Kariny Nowickiej i Martyny Malusi będzie można zobaczyć na przystankach MPK w Poznaniu !!

Zakończyła się druga edycja konkursu „Bądź Eko POZNANIAKIEM” w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się oficjalne wręczenie nagród, podczas którego zgromadzeni goście dowiedzieli się, które prace dzieci ze szkół podstawowych Poznania oraz powiatu poznańskiego zawisną na szkolnych korytarzach oraz miejskich przystankach autobusowych.

Uczniowie mieli  za zadanie wykonać postać – Śmieciaka – składającą się jedynie z odpadów przeznaczonych do recyklingu. Uczniowie mogli pracować pojedynczo lub w grupach pod opieką nauczyciela. Celem akcji było zachęcenie mieszkańców regionu do poszerzania wiedzy na temat prawidłowej segregacji odpadów.

Nadesłano ponad 200 zdjęć prac wykonanych przez prawie 500 uczniów, a w internetowym plebiscycie oddano rekordową liczbę – ponad 70 tysięcy głosów .

Drugie miejsce zajęła praca wykonana przez Kingę Bartczak, Karinę Nowicką i Martynę Malusi ze szkoły Podstawowej w Ziminie, która otrzymała 6222 głosy, a zrobiono ją z kartonu po butach, plastikowych butelek, opakowania po lodach, pudełka po maśle, folii aluminiowej i bibuły .

 

W.W

64dc_osize770x0q100hd05e13