MIKOŁAJ…. mikołajki….

14 grudnia, 2015

Nie ma chyba osoby, która choć raz nie chciałaby znaleźć się w świecie Św. Mikołaja, podejrzeć staruszka podczas pracy lub odpoczynku…Co roku 6 grudnia dzieci oczekują na nadejście Mikołaja i oczywiście na prezenty! Aby ta chwila była jeszcze bardziej magiczna uczniowie naszej szkoły obejrzeli  przedstawienie mikołajkowe pt.: „ W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja” w wykonaniu uczniów klasy III, IV,  oddziału  „0”. Gościnnie wystąpił  także chórek szkolny.

 

 

Uczniowie mogli spróbować swoich „teatralnych” sił, ukazać swoją wrażliwość na piękno „żywego słowa” i to pięknie dzieci pokazały na scenie szkolnej  w dniu 4 grudnia br. Głównym celem przedstawienia było integrowanie się dzieci występujących w inscenizacji z rówieśnikami, pokonanie bariery nieśmiałości i ukazanie widowni, że choroba nie jest przeszkodą do  wykazywania inicjatywy i działań twórczych w zakresie ekspresji słownej, ruchowej i muzycznej. Dzieci wypadły w swoich rolach wiarygodnie. Zagrały je z wielkim zaangażowaniem poprzez różne środki ekspresji twórczej między innymi przez teatr, śpiew, taniec…

Blask kolorowych światełek choinki, świąteczna muzyka ,barwna scenografia i rekwizyty, wplecione fakty z historii świętego Mikołaja sprzed wielu wieków – wszystko to, by  poczuć atmosferę i nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie miało również elementy dydaktyczne – jak niosą słowa piosenki zaśpiewanej podczas występu przez dzieci:

 

„Przecież każdy mały prezent wielki jest,

kiedy w niego całe serce włoży się.

Podarujmy sobie coś, czego nigdy nie jest dość,

miłość, wiarę i nadzieję na lepsze dni …”

 

                                                                                                 Katarzyna Piechowiak