Szlachetna Paczka – relacja

8 stycznia, 2019

Nasza szkoła wzorem poprzednich lat po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji  „Szlachetna Paczka’’ . W tym roku pomogliśmy dwuosobowej rodzinie, matce samotnie wychowującej  nastoletnią córkę, która zmaga się z wieloma chorobami. Dzięki naszym wspaniałym darczyńcom udało się spełnić wszystkie potrzeby rodziny. Zebraliśmy bardzo dużo żywności, środków chemicznych, artykułów szkolnych ponad to każda z klas zakupiła dla rodziny specjalny podarek odzież, obuwie, kosmetyki, a nawet zegarek. Podarowane rodzinie upominki na pewno odciążą na jakiś czas ich domowy budżet i pozwolą w pełni cieszyć się z nadchodzących świąt. Każdemu kto wspomógł naszą akcję bardzo serdecznie dziękujemy.

Za dostarczone do sztabu ,,paczki’’ otrzymaliśmy dyplom, medal oraz kartkę z życzeniami.

Estera Bednarek

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem WLP-1461-594990), chciał przekazać kilka słów od siebie.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Pani Zofia była szczęśliwa kiedy wolontariusze wnosili Paczki dla rodziny. Razem z córką Carmen nie dowierzały takiej ilości. Zaczęły się przytulać. Były zadowolone kiedy wolontariusze wnieśli także lodówkę. Największą radość miały kiedy rozpakowywały Paczki. Cieszyły się z ubrań, od razu zaczęły między siebie dzielić, kto będzie nosił poszczególne ciuchy. Były także zachwycone z produktów żywnościowych oraz środków czystości. Pani Zofia nie potrafiła wydusić z siebie słów, bo od razu płynęły jej łzy. Dziękowały za wszystko, za gest dobroci ze strony Darczyńcy.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Państwu za Wasze zaangażowanie w przygotowanie Paczki. Dziękuję Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom, uczniom oraz rodzicom. To była ogromna radość patrzeć na szczęśliwą Rodzinę. Cieszę się, że staraliście się Państwo jak najlepiej sprostać wymaganiom. Warto też pamiętać na przyszłość, aby prezent był nowy, nie koniecznie już używany. Na nadchodzące święta życzę Państwu dużo pokoju, radości w sercu i ciepłych rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Życzę, abyście ten czas spędzili przy dzieleniu się opłatkiem i stole w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół. Abyście też nie zapomnieli o tych, którzy są sami w tych szczególnych i ciepłych świętach. Życzę także Szczęśliwego Nowego 2019, abyście te ziarna, które zasialiście w tym roku wydawały piękne owoce w przyszłym roku i na kolejne lata.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina pragnie podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie Paczki. Dziękują całej społeczności Szkoły Podstawowej Ziminie. W podziękowaniu i na pamiątkę przekazują własnoręcznie namalowany obraz przez Carmen.


49855573_383351032428261_2825305241941966848_n