Niezapomniana wystawa w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczewie

12 maja, 2015

W poniedziałek (11.05.2015) wybraliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury i  Sportu w Kleszczewie.  Pojechaliśmy tam w celu obejrzenia wystawy o powstańcach, którzy żyli w naszej gminie. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych i interesujących historii, których nie ma w książkach, na przykład tego, że niektóre rodziny zginęły całe w trakcie Powstania Wielkopolskiego.

Podczas wystawy naszą uwagę przykuły gabloty, w których były osobiste pamiątki powstańców. Miło nam byłousłyszeć o naszych pradziadkach, którzy oddali swoja krew za wolność naszego kraju!

Pod koniec wpisaliśmy się do kroniki pamiątkowej. To było niesamowite przeżycie!!!

Bartosz Borowczyk, kl. 6

 


 

Nasza wizyta w Kleszczewie

W dniu 08.05.2015 roku uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą wybrali się na wystawę do Gminnego Ośrodka Kultury i Nauki w Kleszczewie. W tym miejscu oglądaliśmy pamiątki  ludzi , którzy uczestniczyli m.in. w pierwszej wojnie światowej. Dzieci były bardzo podekscytowane, ponieważ były tam pamiątki po naszych przodkach.

Po zakończeniu prezentacji wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej.

Po wyjściu z Ośrodka zostało nam dużo czasu do autobusu, więc pani wychowawczyni zaproponowała dzieciom pójście na lody. Po wyjściu ze sklepu dzieci z panią poszły do parku delektować się lodami. Następnie bawiliśmy się na placu zabaw i wróciliśmy na przystanek.

 Martyna Malusi oraz Kacper Żuraw z kl. 4